OSB dosky s rovnou hranou

Cena

1736
11736
osb doska s rovnou hranou
 
€17,33
Detail
osb doska s rovnou hranou
 
€21,41
Detail
osb doska s rovnou hranou
 
€25,50
Detail
osb doska s rovnou hranou
 
€30,95
Detail
osb doska s rovnou hranou
 
€35,67
Detail
5 položiek celkom

Široká ponuka OSB a drevotrieskových dosiek

OSB dosiek je viac druhov, ponuka je v dnešnej dobe neporovnateľne širšia ako v minulosti. To platí aj o našej ponuke. Ich základné rozdelenie spočíva v tom že poznáme OSB dosky s rovnou hranou a OSB dosky s pero-drážkou (pri nich je výhodou možnosť jednoduchšieho napájania, čo využijete napríklad pri kladení podlahy z nich).  Dôležitým faktorom pri ich výbere je ich veľkosť. Dosky v rôznych veľkostných prevedeniach nájdete aj v našej ponuke. Spomenúť môžeme aj delenie postavené na ich umiestnení či podmienok, ktoré na konkrétnom mieste poskytnú. Dosky OSB 1 slúžia pre interiérové využitie, OSB 2 tu znesú aj vyššiu záťaž. Pri OSB 3 doskách využijete ich nosné vlastnosti napríklad pri stavbách v exteriéri, OSB 4 sú najkomplexnejšie a využiteľné v akomkoľvek prostredí aj s maximálnou záťažou.

 

Ako vybrať OSB a drevotrieskové dosky? 

Veľkou výhodou OSB a drevotrieskových dosiek sú ich rozmery, ktoré si môžete zaobstarať akékoľvek či prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Dôležitým faktorom pri ich výbere je ale aj materiál, z ktorého sú vyrobené prípadne ktoré sú pridané do drevotriesok a vytvoria tak OSB dosky. Pozor aj na označenie OSB 1-4. ktoré definujú ich vlastnosti a vhodnosť využitia v exteriéri alebo interiéroch alebo disponovanie rovnou hranou alebo perodrážkou. 

 

Ako na montáž OSB dosiek 

Základom úspešnej montáže je pre začiatok správne skladovanie OSB dosiek. Pred ich zabudovaním sa odporúča 48-hodinová klimatizácia dosiek. OSB dosky je možné frézovať či rezať podobne ako bežné drevo (to platí aj o využití strojov na to vhodných). Nástroje by však mali byť ostré a vyhnúť sa kmitaniu. Pri kladení dosiek s dĺžkami hrán väčšími ako 10 m využite dilatačné škáry. Z hľadiska upevňovania je veľmi dôležitý výber spojovacieho materiálu. Výsledok celej práce môže negatívne ovplyvniť aj vlhkosť dosky. Viac podrobných, no zrozumiteľne opísaných pokynov, typov či nástrah nájdete aj v našom samostatnom článku o montáži dosiek, ktorý nájdete na tomto odkaze: https://www.internetovestavebniny.sk/n/ako-pracovat-s-osb-doskami

Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Späť do obchodu